Full belly, full mind
Вивчення іноземної мови на кухні – це один із практичних методів навчання, який робить навчання приємнішим та значно цікавішим! Кулінарія – це не просто розважальна діяльність (або необхідність); це ефективний спосіб вивчення іноземної мови.
Тож чому вивчення їжі та мови настільки сумісне? Їжа та вивчення мови зближують людей. Подумайте, де у вашому домі відбувається найбільше розмов. Можливо, за обіднім столом, так? Харчування, як правило, є спільною діяльністю (ви робите це з іншими, а не поодинці). І найчастіше це також час для людей, щоб відпочити та поспілкуватися. Тому їжа та мова цілком природно поєднуються. Вивчення мови в невимушеній обстановці (вдома, на уроці кулінарії, в майстерні чи в іншому середовищі) спонукає студентів до комунікації іноземною мовою. Вони не лише вивчають нові слова та вирази, це допомагає дати певне уявлення про культуру людей, які нею розмовляють: їх спосіб життя (манери за столом, тривалість їжі тощо), гастрономія, сільське господарство, історія тощо.
Вивчення іноземної мови на кухні – це один із практичних методів навчання, який робить навчання приємнішим та значно цікавішим! Кулінарія – це не просто розважальна діяльність (або необхідність); це ефективний спосіб вивчення іноземної мови.
Їжа – це спосіб залучити всю родину до вашої мовної подорожі. Якщо ви хочете виховувати білінгвальних дітей, спільне приготування їжі робить мовну практику цікавішою. Діти завжди краще реагують на заняття, які не схожі на школу. Приготування їжі також є хорошим заняттям для багатомовних пар. Це спосіб покращити свої мовні навички та своє спілкування загалом, а також показати партнеру, що вивчення рідної мови для вас важливо.
Окрім того, що ваша кухня є природним місцем зустрічей, ваша кухня є ідеальним місцем для практичного навчання. На відміну від офісу чи кабінету, це місце, де ви можете вільно експериментувати, творити та бути безладним. Це робить його чудовим середовищем для вивчення мови. По-перше, кулінарія забезпечує відкриття нового лексичного поля (сімейства лексики та граматики), яке ви не обов’язково вивчаєте на уроках мови чи в підручниках.
Ще одна перевага полягає в тому, що замість того, щоб просто читати словниковий запас зі списку, навчання під час роботи дозволяє вам відразу застосувати те, що вивчаєте, на практиці. Помідор – це вже не абстрактне поняття, про яке ви читали в книзі. Це стиглий, червоний, соковитий фрукт у вашій руці, який ось-ось стане смачним соусом з брускетти або піци.
Говорячи про збивання яєчних білків, асоціювання рухів з новими словами – корисний прийом пам’яті. Ви, швидше за все, запам’ятаєте щойно вивчені дієслова, оскільки ваші нервові шляхи пов’язували рухи розділення, биття та збивання яєць.
Наука говорить ТАК!
Якщо ви все ще не впевнені, можливо, вам буде цікаво дізнатись, що лінгвісти та інформатики з університету Ньюкасла працювали над трирічним дослідженням цього методу навчання. Вони провели інноваційні уроки мови / кулінарії, щоб спробувати довести ефективність вивчення мови за допомогою кулінарії. Студенти отримали рецепти, інструкції, зображення та відео на мові перекладу – одній із семи європейських мов. Кухонні інструменти, якими користувалися студенти, були оснащені цифровими датчиками, які навіть могли виправити учнів, коли вони помилялись через мовне непорозуміння. Британські дослідники наразі розглядають можливість зробити свій «розумний» посуд доступним для домашніх кухарів.
На відео та фото учні Мовного центру “Polyglot” готують смачні cupcakes за оригінальним рецептом з авторської книги професора Юлії Рибінської COOKING IS ALWAYS FUN